Biedronki i kolor pomarańczowy

W dniu 28.10.2020 r. Dzieci z grupy ,,Biedronki’’ obchodziły
,,Dzień Koloru Pomarańczowego’’. Tego dnia wszyscy starali się przyjść ubrani w kolorze pomarańczowym. Dzień rozpoczęliśmy jako ,,detektywi’’ poszukując koloru pomarańczowego w naszej sali. Następnie podczas wyścigów krzesełkowych sprawdziliśmy swoją szybkość i znajomość wszystkich poznanych kolorów. Kolejnym zadaniem było zdobycie pomarańczowych przedmiotów ukrytych w ,, niebezpiecznej pajęczynie’’, to zdanie niewątpliwie sprawiło dzieciom wiele radości. Jednak ulubioną zabawą okazały się kręgle, które trzeba było zbić dynią. Na zakończenie dzieci pomalowały farbami rysunki i udały się w poszukiwaniu pomarańczowych listków na podwórko przedszkolne.

Tłusty czwartekTłusty czwartek

Tłusty czwartek – staropolska tradycja Pączki, pączki, pączki…było ich tak dużo zjedliśmy je radośnienie ważne, że brzuch rośnie.Bo pączki nie jemy, żeby się tyłotylko, żeby nam szczęśliwie było.Tłusty Czwartek –