Przedszkole w Kraczkowej Artykuł na stronie głównej Czy przedszkolak może zostać strażakiem…?

Czy przedszkolak może zostać strażakiem…?

Dziś okazało się, że najmłodszym strażakiem w Kraczkowej jest Dominik z grupy Skrzatów. Dominik już od najmłodszych lat wraz z Tatą ćwiczy by kiedyś, jak dorośnie zostać prawdziwym strażakiem. Jak się okazało ma już nawet specjalny strój strażaka! W prawdzie w akcji gaszenia pożarów jeszcze nie uczestniczył, ale węża pożarniczego już nie raz miał w swoich rękach. Tata Dominika wraz z synem i kolegą po fachu opowiedzieli nam o pracy strażaka, pokazali jak wygląda profesjonalny strój oraz wszystkie sprzęty, które znajdują się wwozie strażackim. Nasze przedszkolaki mogły posiedzieć w wozie, zobaczyć jak włączyć syrenę oraz jak mówić przez megafon. Kolejną atrakcją było lanie wody wężem strażackim i oczywiście na koniec konkurs : „strażaki kontra przedszkolaki” czyli przeciąganie węża. Oczywiście drużyną zwycięską w obu grupach wiekowych była drużyna przedszkolaków. Gratulujemy!
A OSP w Kraczkowej bardzo dziękujemy za współpracę z naszym przedszkolem!!