DRODZY RODZICE

Informacje przed rozpoczęciem nowego roku przedszkolnego

DRODZY RODZICE!

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2023/2024, przekazujemy kilka informacji:

  • Przedszkole swoją pracę rozpoczyna 1 września (piątek). Prosimy, aby w ten dzień przynieść dla dziecka wszystkie potrzebne rzeczy (wskazane poniżej).
  • 4 września (poniedziałek) o godzinie 16.00 w sali widowiskowej odbędzie się spotkanie wszystkich rodziców z Dyrekcją ZSP w Kraczkowej w celu przekazania najważniejszych informacji. Po spotkaniu głównym zapraszamy rodziców do sal przedszkolnych na spotkania z wychowawcami grup.

Kilka wskazówek dla Rodziców od nauczycielek przedszkola.

Co przygotować dla dziecka?

1. Podpisany płócienny worek z ubraniami na zmianę.
2. Wygodne kapcie (wsuwane lub na rzepy).
3. Cienką kołderkę i poduszkę ( dzieci z grup Kotków i Motylków).

4. Stroje gimnastyczne w podpisanych płóciennych woreczkach ( dzieci z grup Misiów
i Pszczółek)

5. Chusteczki higieniczne i nawilżane (wszystkie dzieci)


Przygotowując ubrania do przedszkola należy pamiętać o tym, aby były one wygodne i aby dziecko samo mogło je założyć czy zdjąć. Ubrania na zmianę: bielizna, bluzka, spodnie, koszulki, sweterek, bluza, chustka na głowę zostawiamy w podpisanym worku.

Bardzo ważne jest nakrycie głowy (o każdej porze roku, a szczególnie latem).

Nie przynosimy do przedszkola biżuterii, kosmetyków!

Rodzicu, pamiętaj!

  • Po przyprowadzeniu dziecka do przedszkola nie przeciągaj pożegnania, pocałuj je
    i przekaż maluszka opiekunce przedszkolnej!
  • Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy się rozpłacze przy rozstaniu; jeśli to zrobisz  choć raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić!
  • Nie obiecuj: jeśli pójdziesz do przedszkola, to coś dostaniesz; kiedy będziesz odbierać dziecko. Możesz dać mu maleńki prezent, ale nie może to być forma przekupywania, lecz raczej nagrody. Z czasem ten bodziec stanie się zbędny,
  • Kontroluj, co mówisz. Zamiast: „już możemy wracać do domu”, powiedz: „teraz możemy iść do domu”. To niby niewielka różnica, a jednak pierwsze zdanie ma negatywny wydźwięk.
  • Jeśli dziecko przy pożegnaniu płacze, postaraj się, żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tata lub inna osoba, która dziecko zna.
  • Staraj się określać, kiedy przyjedziesz po dziecko w miarę dokładnie: nie mów „przyjadę, kiedy skończę pracę.” Lepiej powiedzieć „odbiorę Cię z przedszkola po obiedzie.” Jest to dla dziecka dobra miara czasu, gdyż wie, kiedy są posiłki. Najważniejsze jest to, by dotrzymywać słowa!
  • Nie okazuj negatywnych emocji: nie płacz, nie wracaj pod drzwi, gdy słyszysz, że dziecko płacze. Takie zachowania są u dziecka rozpoczynającego funkcjonowanie poza środowiskiem rodzinnym zupełnie normalne! Jednak, kiedy zobaczy, że rodzic czuje się niepewnie w sytuacji pozostawiania go w przedszkolu będzie miało wrażenie, że dzieje się coś złego, a to spotęguje stres. 
  •  Tłumacz dziecku, że reguły obowiązujące w przedszkolu są dobre. Dzieci lubią, gdy ich świat jest uporządkowany i ma swoją harmonię. Brak zasad i wymogów ze strony nauczyciela sprawia, że dziecko odczuwa chaos, a to powoduje brak poczucia stabilności i bezpieczeństwa w nowym miejscu.
  • Wszystkie wątpliwości i pytania kieruj do nauczyciela. Na pewno uzyskasz pomoc
    i osiągniemy porozumienie. Dziecko widząc, że rodzice rozmawiają z nauczycielem, czuje się bezpieczne.
  • Pamiętaj! Żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze uśmiechem!

About Post Author

Related Post

Idą ŚwiętaIdą Święta

Każdy przedszkolak zapytany z czym najbardziej kojarzą mu się przygotowania do świąt odpowie, że z kolędami, pieczeniem pierników i UBIERANIEM CHOINKI! Dzieci z wszystkich grup w naszym przedszkolu także poczuły

Translate »
Skip to content