Przedszkole w Kraczkowej Artykuł na stronie głównej Dzień Anioła i koloru białego u Kotków

Dzień Anioła i koloru białego u Kotków

W poniedziałek, 7 grudnia grupa  „Kotki” świętowała „Dzień koloru białego i Dzień Anioła”. Wszystkie dzieci przyszły ubrane na biało. Rozpoczęliśmy dzień od poszukiwania w naszej sali białych przedmiotów. Także poznaliśmy białe produkty do jedzenia przygotowane na białych talerzykach (czosnek, ryż, „ryż chrupiący”, cukier, sól, mąkę, jogurty, słodką, białą czekoladę, popcorn, „fity ziemniaczane czarnuszką” oraz drażetki „Be Fresh” o smaku miętowym. Niektóre z tych produktów kosztowaliśmy ze smakiem.

Następnie wybraliśmy się z wizytą do „Śnieżnej krainy”. Miałyśmy pokonać długą drogę, przechodząc przez lodowy tunel i śnieżne zaspy wykonane z białego płótna i kartonów. Po drodze zbieraliśmy białe gwiazdki. Warto jednak było trochę się pomęczyć ponieważ po dotarciu na miejsce czekało na nas sporo zabaw, gier i tańców. Wszystko to przy dźwiękach znanych piosenek „Zima, zima, zima…”, „Hu, hu, ha nasza zima zła”, bawiąc się białymi balonami. Nie mogło zabraknąć także filmowego hitu „Mam te moc”. Nie zapomnieliśmy także o ćwiczeniu buzi i języka podczas zabaw „Mroźny podmuch wiatru” czy „Uwaga! Piłka”, do których wykorzystaliśmy piłeczki styropianowe, watę i balony. Na koniec wykonaliśmy sesje zdjęciowe, przebierając dziewczynki w stroje Aniołów. Wszyscy Bawiliśmy się wspaniale.

Idą ŚwiętaIdą Święta

Każdy przedszkolak zapytany z czym najbardziej kojarzą mu się przygotowania do świąt odpowie, że z kolędami, pieczeniem pierników i UBIERANIEM CHOINKI! Dzieci z wszystkich grup w naszym przedszkolu także poczuły