Przedszkole w Kraczkowej Artykuł na stronie głównej Dzień eksperymentów – „Ciepłe w zimnym”

Dzień eksperymentów – „Ciepłe w zimnym”

W poprzednim tygodniu w grupach Skrzatów i Tygrysków odbył się DZIEŃ EKSPERYMENTÓW. Przedszkolaki mogły uczestniczyć w eksperymencie pod nazwą „Ciepłe w zimnym”, który polegał na sprawdzeniu za pomocą barwnego tuszu jak rozchodzi się ciepła woda w dzbanie wypełnionym bardzo zimną wodą. Do małego naczynia z gorącą wodą wlaliśmy kilka kropel tuszu a następnie ten pojemnik umieściliśmy w dzbanie wypełnionym zimną wodą i obserwowaliśmy co się wydarzy. Dzięki temu dzieci dowiedziały się, że gorąca woda zawsze wędruje do góry pojemnika, a zimna opada na jego dno. Przedszkolaki bardzo chętnie obserwowały i brały udział w eksperymencie. Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.

Adaptacja 2017Adaptacja 2017

Trzy ostatnie dni sierpnia (29,30 i 31) były dniami adaptacyjnymi. Odbyły się wtedy specjalne zajęcia dla wszystkich dzieci, które od września zamierzają rozpocząć przygodę w naszym przedszkolu. Były tańce, śpiewy,

eTwinningeTwinning

Nasze przedszkole należy i działa w społeczności eTwinning, czyli programie polegającym na łączeniu i współpracy szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program