Przedszkole w Kraczkowej Artykuł na stronie głównej Dzień eksperymentów w grupie Szkrzatów i Tygrysków

Dzień eksperymentów w grupie Szkrzatów i Tygrysków

Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Wspólnie dzieci z grup Tygrysków i Skrzatów, miały okazję uczestniczyć w pokazowym eksperymencie o nazwie „Efekt solanki”. Tego dnia Pani przyniosła do przedszkola niecodziennie używane w salach przedmioty jak jajko i sól. za pomocą wody soli i dużej szklanki dzieci obserwowały jak zachowa się jajko wrzucone do czystej wody oraz do wody bardzo mocno posolonej. Na koniec dzieci również mogły same pooglądać i popróbować czy uda im się zrobić taki eksperyment.

COVID-19COVID-19

Drodzy Rodzice. Informujemy że w przedszkolu pojawił się pierwszy przypadek zachorowania na COVID – 19 pracownika z grupy Pszczółek. O sytuacji został powiadomiony sanepid, czekamy na wytyczne. Będziemy Państwa na