Przedszkole w Kraczkowej Artykuł na stronie głównej Dzień koloru czerwonego u Kotków

Dzień koloru czerwonego u Kotków

Dzieci z grupy ,,Kotków’’ świętowały Dzień Koloru Czerwonego.

W związku z tym, każdy przyszedł w ubraniu z elementami czerwonego koloru.

Zajęcia rozpoczęliśmy od zorganizowania kącika tematycznego, w którym

umieściliśmy  różnorodne przedmioty, zabawki i owoce  w kolorze czerwonym.

Następnie dzieci miały za zadanie odnaleźć jak najwięcej elementów w kolorze czerwonym w sali. Kolejnym zadaniem dzieci było odnalezienie, dopasowanie nakrętek i patyczków w kolorze czerwonym do odpowiedniego miejsca na kartce. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie.

Po krótkim utrwaleniu koloru czerwonego pobawiliśmy się w naszą ulubioną zabawę z piłkami w kolorze oczywiście czerwonym. Na zakończenie zajęć przybył do nasz przyjaciel ,,Kubuś’’, który miał niemały kłopot, potrzebował pomocy w odszukaniu kredek w kolorze czerwonym. Na zakończenie zajęć dzieci wykleiły rysunki owoców papierem i pokolorowały kredkami.