Dzień koloru niebieskiego

W dniu 30.01.2020 r. w grupie ,,Kotki” i ,,Biedronki” obchodziliśmy Dzień Koloru Niebieskiego. Celem zabaw z tym kolorem było jego rozpoznawanie i nazywanie koloru niebieskiego, odnajdywanie go wśród innych barw oraz rozbudzanie dziecięcej aktywności. Rodzice zadbali o to, aby każde dziecko było ubrane w kolor niebieski. Przedszkolaki wyszukiwały w sali niebieskich przedmiotów. Wykonywały zabawy badawcze z wodą ,,Co pływa, co tonie”, obserwowały zachowanie niebieskiej farby w wodzie. Nie zabrakło tańców z niebieskimi wstążkami. ,,Biedronki” wykonały niebieską pracę plastyczną z wykorzystaniem farby i folii bąbelkowej, a ,,Kotki” zrobiły smerfa – do jego wykonania użyły niebieskiej farby i waty. Wszystkim towarzyszył w tym dniu ,,niebiański” nastrój.

Dzień muzykiDzień muzyki

1 października przedszkolaki z grup Tygryski i Biedronki przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką.  Keyboard, bębenek czy tamburyno to tylko niektóre instrumenty, które dzieci mogły poznać