Dzień Niedźwiedzia Polarnego

Dzień Niedźwiedzia Polarnego W ostatnim tygodniu mroźnego miesiąca lutego, grupy: „Kotki”, „Misie” oraz „Tygryski”, obchodziły Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Była to okazja do wnikliwego poznania białego niedźwiedzia. Dzieci dowiedziały się, gdzie mieszkają te niezwykłe zwierzęta, co jedzą i jak wychowują swoje potomstwo. Porównywaliśmy rzeczywisty rozmiar odcisków łap niedźwiedzich do swoich dłoni, a także poprzez doświadczenie z tłuszczem i lodowatą wodą, dowiedzieliśmy się, dlaczego niedźwiedź w zimnej wodzie nie marznie. Mamy nadzieję, że poznania wiedza rozbudzi ciekawość dzieci do dalszego poznawania życia zwierząt zamieszkujących naszą planetę.

Projekt Erasmus+ „Creating, experimenting and improving practicies in Early Childhood Education” – prezentacjaProjekt Erasmus+ „Creating, experimenting and improving practicies in Early Childhood Education” – prezentacja

Po owocnych pracach na terenie przedszkola bułgarskiego „ZNAME NA MIRA” mających na celu opracowanie najważniejszych zagadnień dotyczących projektu Erasmus+ „Creating, experimenting and improving practicies in Early Childhood Education”, pani Jola