Dzień Tańca

W czwartek – 19.11.2020 dzieci z grupy ,,Biedronek”, ,,Misiów” i ,,Tygrysków” obchodziły ,,Dzień Tańca”. Taniec to wspaniała forma aktywności, dająca wiele radości i zadowolenia, pozwalająca  rozładować niespożyte zasoby energii. Dzieci obejrzały prezentacje multimedialną przedstawiającą tańce z różnych stron świata. Widząc barwne stroje i różnorodność układów choreograficznych utwierdziły się w przekonaniu, że taniec to nie tylko ruch, ale także ogromna radość. Dzieci nie tylko poznały różne gatunki tańca, ale również mogły spróbować swoich sił podczas ich wykonywania. Były  tańce: indywidualne, w parach, z  wstążkami, chustami, pomponami, itp. Towarzyszyła im  różnorodna muzyka. Obserwując zaangażowanie dzieci oraz radość jaką czerpały z zabaw tanecznych można śmiało powiedzieć, że nasze przedszkolaki uwielbiają tańczyć.

KONKURS RECYTATORSKIKONKURS RECYTATORSKI

MAŁY EKOLOGXI PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI Cele konkursu: –  popularyzacja wśród dzieci utworów literackich –  uwrażliwienie na piękno języka literackiego; –  przeciwdziałanie zanieczyszczeniom wód, powietrza, ziemi  – wyrabianie postaw