Przedszkole w Kraczkowej Artykuł na stronie głównej Jak przedszkolaki obchodziły Święto Wszystkich Zmarłych

Jak przedszkolaki obchodziły Święto Wszystkich Zmarłych

Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych nasze  przedszkolaki odwiedziły cmentarz w Kraczkowej.

Koniec października i listopad, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych i o odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu, jakim jest cmentarz.

Celem spaceru było zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami bliskich dzieciom zmarłych. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obserwowały także jak wiele starań wkładają ludzie w troskę o groby swoich najbliższych. Wizyta na cmentarzu pokazała niecodzienną u dzieci powagę i zamyślenie.

KONKURS RECYTATORSKIKONKURS RECYTATORSKI

MAŁY EKOLOGXI PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI Cele konkursu: –  popularyzacja wśród dzieci utworów literackich –  uwrażliwienie na piękno języka literackiego; –  przeciwdziałanie zanieczyszczeniom wód, powietrza, ziemi  – wyrabianie postaw