KONKURS RECYTATORSKI

MAŁY EKOLOG
XI PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Cele konkursu:
–  popularyzacja wśród dzieci utworów literackich
–  uwrażliwienie na piękno języka literackiego;
–  przeciwdziałanie zanieczyszczeniom wód, powietrza, ziemi

– wyrabianie postaw promujących zdrowy tryb życia, przeciwdziałanie nikotynizmowi

– uświadamianie wpływu gospodarki człowieka na zmiany klimatyczne-globalne ocieplenie

Regulamin konkursu:
1. Do udziału w konkursie recytatorskim zapraszamy  wszystkie chętne dzieci .
2. Rodzice przygotowują dzieci , wybierają odpowiednią literaturę uczą tekstu na pamięć.(Prosimy wybrane utwory dostarczyć wychowawcą aby w razie potrzeby mogli pomóc dzieciom podczas konkursu)

3. Dzieci recytują wiersze autorów poezji dziecięcej.
4. Ocenie podlegać będzie: długość wiersza, ogólne wrażenia artystyczne i kostium. Dzieci występować będą w dwóch kategoriach wiekowych:

I- dzieci trzy – czteroletnie,

II- dzieci pięcio -sześcioletnie.

Przewidziane są 3 nagrody główne  w każdej grupie wiekowej.  Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział w konkursie oraz drobne nagrody rzeczowe
5. O wynikach konkursu zadecyduje jury. Wyniki podane zostaną w dniu konkursu, po prezentacji wszystkich uczestników.
6. Konkurs odbędzie się dnia 21.04.2016 roku (czwartek) o godz. 9.00 w Przedszkolu w Kraczkowej

7 . Zwycięzcy konkursu  ( I i II  miejsca)  będą reprezentować naszą placówkę w Gminnym Konkursie Recytatorskim  który odbędzie się, w dniu 28 .04 2016 w naszym przedszkolu.