Przedszkole w Kraczkowej Artykuł na stronie głównej Od nasionka do rośliny – czyli sadzenie roślin w przedszkolu

Od nasionka do rośliny – czyli sadzenie roślin w przedszkolu

W marcu wraz z nadejściem wiosny, dzieci z naszego przedszkola bardzo chętnie włączyły się w tworzenie przyrodniczych kącików zieleni w salach oraz w prace ogrodnicze, samodzielnie zasadziły nasiona, a także podczas zajęć edukacyjnych dowiedziały się jakie są niezbędne warunki do rozwoju roślin. Nasz kącik przyrodniczy w sali, to doskonałe miejsce do prowadzenia bezpośredniej obserwacji roślin podczas której, dzieci poznały cykl rozwojowy roślin oraz nauczyły się systematyczności w pielęgnowaniu i codziennym podlewaniu kiełkujących nasion. Przedszkolakom bardzo spodobała się obserwacja i sadzenie dlatego dzieci zasadziły jeszcze w przedszkolu cebulkę dymkę, świąteczny owies, frezje i rzeżuchę i inne rośliny i warzywa. Ile było radości podczas obserwacji kiełkujących nasion fasoli, które obecnie wyrosły wysokie na pół okna. Cebulka wypuściła szczypiorek i pięknie wyrósł wielkanocny owies i rzeżucha dając przy tym dzieciom wiele radości i satysfakcji z codziennej pielęgnacji zasianych nasion.

Wysyłamy kartkiWysyłamy kartki

Najpiękniejsze z pięknych kartek bożonarodzeniowych zostały wysłane do krajów partnerskich projektu Erasmus+ „Creating, experimenting and improving practicies in Early Childhood Education” About Post Author wojtas See author's posts