Przedszkole w Kraczkowej Artykuł na stronie głównej Próbna ewakuacja przeciwpożarowa

Próbna ewakuacja przeciwpożarowa

21 października w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku. Państwowa jednostka Straży Pożarnej z Łańcuta przyjechała do naszego przedszkola, aby obserwować jak uczestnicy ewakuacji na sygnał sygnał gwizdka opuścili budynek wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi poza teren przedszkola. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno – gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek. Przed budynkiem przedszkola czekała na dzieci miła niespodzianka – samochód ratowniczy Straży Pożarnej, który wzbudził ogromny zachwyt.