Projekt Erasmus +

  W ramach projektu Erasmus + delegacja z naszego przedszkola wyjechała do Szkocji. Odwiedziliśmy Szkołę Podstawową oraz Przedszkole w Livingston. Zostaliśmy bardzo miło przywitani przez dyrektora tamtej szkoły oraz przez dzieci, które wraz z nauczycielami przygotowały dla nas prezentacje swojego kraju. Dzieci śpiewały, recytowały wiersze, grały na instrumentach. Niesamowite było to, że to dzieci oprowadzały nas po swojej szkole opowiadając o tym jak się uczą, bawią czy odpoczywają. Popołudniu wraz z delegacjami z pozostałych państw rozmawialiśmy na temat dalszych działań projektowych.
W czasie naszego wyjazdu mogliśmy zobaczyć różnice między edukacją w Polsce i w Szkocji. Kładą tutaj ogromny nacisk na samodzielność uczniów czego dowodem jest choćby to, że podczas naszej wizyty, po szkole oprowadzali nas uczniowie, byli odpowiedzialni za to byśmy wszędzie dotarli na czas…Dzieci w szkole mają duży wpływ na działania i tematy, które są podejmowane podczas całego roku szkolnego, każdy uczeń przedstawia swoje pomysły, które potem są rozpatrzone podczas rady. Dbają bardzo o bezpieczeństwo dzieci, tym też zajmuje się specjalna grupa dzieci w raz z opiekunem. Nawet wygląd szkoły się różni, tam każde miejsce

na ścianie zarówno na korytarzu jak i w sali jest zajęte przez prace robione przez dzieci, lub wszelkie rzeczy które mają pomóc im w zapamiętaniu rzeczy o których się aktualnie uczą.
Podczas kolejnego spotkania koordynatorów odznaczyliśmy uczniów, którzy brali czynny udział w projekcie plakietką Bohatera Projektu. Na zakończenie wysłuchaliśmy gry na kobzach, śpiewu uczniów z najstarszych klas oraz wspólnie z nimi zatańczyliśmy tradycyjne szkockie tańce. 

About Post Author

Related Post

Translate »
Skip to content