Przedszkole w Kraczkowej Artykuł na stronie głównej Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Przedszkolaki z wszystkich grup wraz ze swoimi paniami odwiedziły bibliotekę publiczną. W bibliotece przywitała dzieci pani bibliotekarka i zaprosiła do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książką znajdującym się na półkach a szczególne książeczkom dla dzieci. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece, o zbiorach znajdujących się na półkach. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły pani bibliotekarce piękny kwiat w podziękowaniu za oprowadzenie po świecie książki.

Tłusty czwartekTłusty czwartek

Tłusty czwartek – staropolska tradycja Pączki, pączki, pączki…było ich tak dużo zjedliśmy je radośnienie ważne, że brzuch rośnie.Bo pączki nie jemy, żeby się tyłotylko, żeby nam szczęśliwie było.Tłusty Czwartek –