Przedszkole w Kraczkowej Artykuł na stronie głównej Wizyta gości z Unii Europejskiej w ramach programu Erazmus +

Wizyta gości z Unii Europejskiej w ramach programu Erazmus +

 

                         Wizyta naszych przyjaciół z projektu „Dookoła świata z małymi odkrywcami”.
W Poniedziałek 26.01.2016 r. powitaliśmy w naszym Przedszkolu nauczycieli z Włoch, Francji, Słowacji, Szkocji i Bułgarii, którzy przyjechali do nas w ramach projektu Erasmus +. 
Po przyjeździe do przedszkola goście zostali oficjalnie powitani przez naszą panią Dyrektor Iwonę Mendrala. Następnie dzieci ze starszych grup zaprezentowały swoje umiejętności, na początku przywitały gości w rodzimym języku, każdego z goszczących krajów, następnie zatańczyły tańce regionalne w odpowiednich strojach. Dzieci z grupy Pszczółek dodatkowo przedstawiły swoje Jasełka.
Kolejnym punktem dzisiejszego planu było zwiedzanie przedszkola, goście odwiedzili każdą z sal, zapoznali się ze sposobem funkcjonowania naszego przedszkola. Oczywiście podczas wizyty u naszych maluszków, nie mogło się obejść bez prezentacji ich umiejętności tanecznych, po czym dzieci wręczyły gościom drobne prezenty. 
Następnie nasi goście mogli zobaczyć Kościół w Kraczkowej  wraz z piękną Szopką Bożonarodzeniową.
Po obiedzie i krótkim odpoczynku, rozpoczęły się warsztaty, które poprowadziła nasza Pani Bogumiła Wróbel, ich tematem były tradycyjne dekoracje Bożonarodzeniowe i Wielkanocne.
We wtorek, nasi goście mogli zobaczyć Muzeum Etnograficzne na Rzeszowskim rynku. Tam zapoznali się z polskimi tradycjami Bożonarodzeniowymi i Wielkanocnymi, zarówno w teorii jak i w praktyce, ponieważ pracownicy muzeum zorganizowali dla nas warsztaty, na których mogliśmy wykonać kilka ozdób świątecznych. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Bombek w Nowej Dębie.
Kolejny dzień, nauczyciele z zagranicy spędzili w Krakowie, oglądając Wystawę Szopek Bożonarodzeniowych oraz zwiedzając Podziemia Krakowskie. 
W czwartek w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty prowadzone metodą Doroty Dziamskiej. Natomiast w piątek przedstawiciele, każdego kraju mogli powiedzieć coś o swoich narodowych tradycjach oraz nauczyć nas wykonywania ozdób charakterystycznych dla ich kraju.

About Post Author

Related Post

UWAGA KONKURSUWAGA KONKURS

UWAGA KONKURSdla rodziców z dziećmi „LOGO PROJEKTU” po więcej informacji zapraszam do zakładki „do pobrania”, w kategorii „Erasmus+ konkurs” można pobrać plik w którym znajdują dokładne informacje dotyczące kokrsu. About Post

Translate »
Skip to content