Wspólna wycieczka do lasu

W piątek 25.10 dzieci  z grup: Tygryski, Pszczółki i Misie wybrały się na wspaniałą wyprawę do pobliskiego lasu wykorzystując ostatnie  chwile pięknej jesiennej pogody. Tego dnia wyruszyliśmy zaraz po śniadaniu by móc nacieszyć się słońcem, uroczymi jesiennymi barwami, poznać lepiej najbliższą okolicę i dowiedzieć się co ciekawego można spotkać w lesie.

Każdy przedszkolak zabrał ze sobą plecak, a w nim odpowiedni ekwipunek : picie, drożdżówki i inne smakołyki. Kiedy doszliśmy do lasu każdy tylko czekał na to aby mógł poczęstować się przyniesionymi  przekąskami. Dzieci pamiętały o tym, że nie wolno zostawiać żadnych śmieci w lesie, więc każdy z nich spakował wszystkie woreczki i butelki do plecaka nie pozostawiając po sobie żadnych śladów. Potem rzucaliśmy liście obserwując  jak spadają w dół, porównywaliśmy wielkości drzew, szukaliśmy mchu, biegaliśmy między drzewami, szukaliśmy nowych ścieżek. Dzieci patrząc na drzewa i  mówiły co im przypominają tworzone przez nie kształty, często widzieli literki itp. Szukaliśmy też zwierząt i słuchaliśmy śpiewu ptaków.

To był bardzo ciekawy i dobrze spędzony  czas co potwierdzał uśmiech na twarzach dzieci podczas drogi powrotnej do przedszkola.

About Post Author

Related Post

Translate »
Skip to content