Przedszkole w Kraczkowej Artykuł na stronie głównej Podsumowanie Przedszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek ,,Jest taki dzień”

Podsumowanie Przedszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek ,,Jest taki dzień”

W dniu 13.01.2023r. w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek ,,Jest taki dzień”. Celem konkursu było kultywowanie polskiej tradycji śpiewania kolęd, upowszechnianie wśród dzieci kolęd i pastorałek oraz rozbudzanie u młodych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki.

W konkursie wzięło udział 40 przedszkolaków, którzy prezentowali przygotowane utwory przed przedszkolna publicznością. Wszyscy śpiewali kolędy z dużym zaangażowaniem, a niekiedy lekką tremą. Uroku występom dodawały piękne stroje przygotowane przez rodziców.

Jury oceniając występy małych artystów brało pod uwagę dobór kolędy, muzykalność wykonawcy, warunki głosowe oraz ogólną prezentację na scenie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Laureaci konkursu

Kategoria 3 latków I miejsce – Kornelka Cisek II miejsce – Marcelinka Baj III miejsce – Milenka Jękot

Kategoria 4 latków I miejsce – Mikołaj Krupa II miejsce – Julia Ruszel III miejsce – Lila Drzał

Kategoria 5 latków I miejsce – Emilka Międlar II miejsce – Hania Rydel III miejsce – Julia Kunysz

Wszystkim uczestnikom gratulujemy muzycznych talentów, jak również odwagi, chęci podjęcia wysiłku i zaprezentowania swoich umiejętności. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci.