Dzień kredki i Kotków

W piątek 22 listopada grupa  „Kotki” świętowała „Dzień Kredki”.

Każdy przedszkolak nawet ten najmłodszy, wie do czego służą kredki. Są one przecież przyjaciółmi dzieci. Uczą kolorów, cierpliwości, pokory i przede wszystkim – nigdy się nie nudzą. Niby zwykły kawałek drewna z kolorowym rysikiem w środku, a tak dają wiele możliwości. Kredki, jesteście niesamowite!

Nasze przedszkolaki w tym dniu mogły się przekonać, że kredki nie tylko służą do rysowania, ale można z nimi świetnie się bawić. Ozdabiając wspólnie ogromne, papierowe kredki swoimi ulubionymi kolorami dzieci kształciły sprawność manualną, rozwijały wyobraźnię i uczyły się wzajemnej tolerancji.  Przeliczając kredki różnej wielkości i „grubości” porównywały je układając od najmniejszej do największej. Pokonywały tory przeszkód przechodząc i przeskakując przez poukładane na podłodze kredki. Na zakończenie zabaw mogły poćwiczyć swoją pamięć słuchając piosenki „Kolorowe kredki”. Wspaniale zapamiętały jej treść, wymieniając, to co kredki narysowały.